Szanowni Państwo

nie należymy do firm, które zakrzywiają rzeczywistość dlatego chcemy rzetelnie poinformować o ostatniej wiadomości przesłanej przez zespół Google Cloud odpowiedzialnej między innymi za usługę G Suite

Co to w praktyce oznacza?

W związku z dynamiczną sytuacją wokół COVID-19, zespół Google ostrzega o niektórych potencjalnych zmianach, które mogą wpłynąć na niektóre kanały wsparcia w nadchodzących dniach – ta lakoniczna informacja w naszej ocenie to przygotowania do realizacji zadań z #homeoffice, wsparcie bezpośrednie może zostać wydłużone, zgodnie z ogólnoświatową polityką #zostanwdomu.

Drugi akapit stabilizuje jednak sytuacje – Google jest przygotowane do działania w tych trudnych czasach, ma dokładny plan działania, który wykorzystuje szeroką globalną sieć, w celu zapewnienia optymalnego poziomu wsparcia zapewniając ciągłość biznesową.

Będziemy śledzić na bieżąco sytuacje z usługami Google i aktualizować ten wpis. Zapewniamy jednak, że przy tak rozległej infrastrukturze i zabezpieczeniu wielu centrów danych, w którym działają usługi od Google możemy być pewni że ciągłość biznesowa zostanie zapewniona.

W dniu 18.03.2020 wpłynęła nowa wiadomość od The G Suite Team” odnośnie aktualnej sytuacji w związku z zagrożeniem #koronawirus.

Bullet-pointy z dzisiejszej wiadomości:

  • Google wprowadza zmiany redukujące zapotrzebowanie na ludzi w biurach
  • Stworzony został fundusz na pracowników Google którzy mogą przeżywać skutki COVID-19
  • Google wspiera rząd U.S tworząc stronę poświęconą edukacji na temat wirusa, prewencji i zasobów oraz najobszerniejszą baze tekstów badawczych.
  • Zabezpieczanie usług wsparcia zostało sprawdzone i przeniesione główne na prace zdalną
  • Nie są przewidziane żadne opóźnienia w realizacji usług chmurowych ani supportu na tym poziomie
  • Nie są również przewidziane żadne wyłączenia, przerwy czy słaba responsywność aplikacji i usług od Google

Z racji na zaistniałą sytuacje pozwoliliśmy sobie na umieszczenie oryginalnego dokumentu w tym artykule Google Cloud COVID-19 Business Continuity